Dermokozmetik; cilt, saç ve vücut bakımı için kullanılan, ilaç teknikleri kullanılarak geliştirilmiş, üretilmiş ve dermatolojik klinik testlerden geçirilmiş cilt ürünlerine verilen genel isimdir. Belirli cilt problemlerinin düzeltilmesinde, cildin korunmasında, cilt konforunun sağlanmasında, yaşlılık belirtileri gibi sorunların önlenmesinde ya da hafifletilmesinde kullanılan ürünleri ifade eder.

Geleneksel kozmetik ürünlerden farklı yapıda olan dermokozmetik ürünler günümüzde kozmetik ürünlerle yapılan cilt bakımının yerini almaya başlamıştır. Sadece anlık etki sağlayan kozmetikler cildi iyileştirme özelliğine sahip değildir. Dermokozmetiklerden en önemli farkları budur. Dermokozmetik ürünler cilde renk vererek ya da üzerini örterek değil, ciltteki var olan problemi gidermeye yardımcı olarak çalışır. Sivilce, kızarıklık, kuruma ve kırışıklık gibi cilt güzelliğini etkileyen belirli cilt sorunlarının üstesinden gelmeye yardımcı olurlar. Bu etkiyi sağlayabilmelerinin sebebi gelişen teknoloji sayesinde cildin en üst tabakası olan epidermisten geçerek ikinci katman olan dermis’e inebilen ince moleküllerden oluşturulmuş olmalarıdır.

Cildiniz, vücudunuz, elleriniz, yüzünüz ya da saçlarınız için kullanmak istediğiniz tüm ürünler Hızlı Ecza’ da bulunmaktadır. İhtiyaç duyduğunuz ürünlere dakikalar içerisinde ulaşabilmek için şimdi dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyin; anlaşmalı eczanelerimizden sizin için getirelim.