Loading

Yasal Uyarı

Hızlı Ecza uygulamasında yer alan ürünlerin reklam ve tanıtım faaliyetleri Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği, Kozmetik Ürünler Yönetmeliği ve ilgili mevzuat kapsamında yapılmaktadır. İnternet üzerinden satışına izin verilen Gıda Takviyeleri, Dermokozmetik ve Kişisel Bakım gibi ürünler Hızlı Ecza uygulamasında verilmekte olan hizmet kapsamındadır.

Hızlı Ecza uygulaması üzerinden hiçbir şekilde reçeteli veya reçetesiz ilaç satımı yapılmamaktadır, sadece eczanelerde satışa sunulan ilaç dışı ürünlerin satışı yapılmaktadır. Hızlı Ecza uygulaması üzerinden satılmakta olan takviye edici gıdalar ilaç değildir. Söz konusu ürünler beslenme destek ürünleri olup, hastalıkların önlenmesi ve tedavi edilmesi amacıyla kullanılamaz. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçmemektedir. Sağlıklı yaşam için dengeli ve çeşitli beslenme önerilmektedir.

Hızlı Ecza uygulaması üzerinden satın alacağınız ürünler içerisinde yer alan kullanım kılavuzlarına uygun olarak ürünlerini kullanınız. Takviye edici gıda kullanımında, kullanım kılavuzlarında tavsiye edilen talimatları aşmayın ve talimatların dışına çıkmayın.  Sağlık sorunlarınız, hamilelik, emzirme dönemi veya hastalık dönemlerinde ilaç kullanılması hallerinde mutlaka doktorunuza veya sağlık kuruluşuna başvurunuz. Hamile kadınların ve reşit olmayan çocukların ancak bir sağlık uzmanın, doktorunun veya sağlık kuruluşunun talimatı/önerisi ile ürünleri kullanması gerekmektedir.

Hızlı Ecza uygulaması üzerinden satışa sunulan ürün bilgileri bir tavsiye yerine geçmediği gibi etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımamaktadır. Herhangi bir olumsuz bir durum ile karşılaşılması durumundan en yakınınızda bulunan sağlık uzmanına, doktoruna veya sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir.

Hızlı Ecza uygulaması hiçbir durumda bir doktor, eczacının, sağlık kuruluşunun veya sağlık profesyonelinin tavsiyesinin yerine geçmemektedir. Bu nedenle bilgilerin eksikliği ve doğruluğundan Hızlı Eczanın herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Hızlı Ecza uygulaması üzerinden verilen siparişler müşteriye en yakın eczaneden alınıp teslim edilmektedir. Hızlı Ecza uygulamasında yer alan ürünlerde belirtilen tüm fiyatlar önerilen perakende satış fiyatlarıdır. Sipariş verilen bölgelerde geçerli olan ve tedarikçiler tarafından uygulanan kampanyalara göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Hızlı Ecza uygulaması şimdilik sadece İstanbul ili sınırları içinde belirli bölgelerde hizmet vermektedir ve teslimat süreleri farklılık gösterebilir. Hızlı Ecza uygulaması arayüzü ve işbu reklamda yer alan görseller temsili olmakla birlikte, farklılık gösterebilimektedir.

Bu reklamda yer alan her türlü resim, yazı, ürün ve görsel 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası kapsamında korunmaktadır. Önceden yazılı izin alınmadan kısmen veya tamamen bile olsa içeriklerin kullanılması ilgili mevzuat kapsamında hukuka aykırı eylem olarak kabul edilmektedir. Söz konusu ihlali yapanlar hakkında yasal yollara müracaat etme haklarımız saklıdır.